Menu

Jak zorganizować przygotowania panny młodej?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej z nas. To zdecydowanie przepiękny dzień, ale wiąże się z nim również wiele stresu. Co zrobić,  żeby przygotowania ślubne Was nie przytłoczyły i nie przyśmiły radości płynącej z tak ważnego dnia? Specjalnie dla Was stworzyłam poradnik, w którym znajdziecie informacje o tym, jak zorganizować przygotowania panny młodej.  Znajdziecie tam najważniejsze porady na temat miejsca przygotowań ślubnych, planowania fryzury i makijażu a także opanowania stresu, ról druhen oraz przygotowania pomieszczenia do realizowanych zdjęć.

 

Ile trwają przygotowania panny młodej?

Jedną z ważnych rzeczy, którą warto wziąść pod uwagę to czas przygotowań, a raczej komfort posiadania dostatecznej ilości czasu. Z doświadczenia widzę, że często pary młode planują cały dzień na tzw. styk. Pamiętajcie, że im więcej czasu zarezerwujecie sobie na ubieranie tym mniej rzeczy niespodziwanych będzie mogło Was zestresować.

By uniknąć niepotrzebnego stresu, warto wcześniej opracować strategię przygotowań dla panny młodej. Zapytaj fryzjerki i wizażystki, które będą pracować nad Twoim olśniewającym wyglądem w tym dniu, ile czasu będą potrzebować. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych specjalistek oraz fryzury i makijażu, który wybierzesz. Możemy jednak przyjąć, że średnio wykonanie makijaży ślubnego trwa około 1,5 godziny. Na fryzurę, natomiast, trzeba będzie przeznaczyć około 2 godzin.

Pamiętaj, aby planując czas przygotowań ślubnych panny młodej pozostawić sobie margines błędu. Poślizg zawsze jest możliwy, pośpiech natomiast – niewskazany. By uniknąć tego drugiego, warto zorganizować przygotowania ślubne z druhnami. Najlepsze przyjaciółki nie tylko będą nieodzownym wsparciem w sytuacjach awaryjnych, ale przede wszystkim uczynią ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Oprócz rezerwacji czasu na fryzjera i makijaż zaplanuj chwilę na wspólne zdjęcia z przygotowań panny młodej, rozmowy i toasty, które przyjemnie wypełnią czas przygotowań. Pamiętajcie również, że fotograf i filmowiec zazwyczaj są zmuszeni wyjechać do kościoła/USC przed Wami, żeby mogli być gotowi na Wasz przyjazd. Pamiętaj, że przygotowania to również czas na fotografowanie.

 

Gdzie zorganizować przygotowania ślubne panny młodej?

Wybór miejsca przygotowań panny młodej w głównej mierze zależy od odległości, jaka dzieli dom rodzinny i salę weselną. W sytuacji, gdy sala weselna znajduje się daleko od domu, wybór jest dość oczywisty – postaw na przygotowania do ślubu w miejscu wesela. Długa podróż pomiędzy tymi dwoma miejscami mogłaby być źródłem zbędnego stresu i zmęczenia.

Przygotowania panny młodej w rodzinnym domu

Idealną scenerią dla przygotowań panny młodej jest dom rodzinny, w którym spędziła najważniejsze i najpiękniejsze chwile swojego dotychczasowego życia. Dom rodzinny to często miejsce sentymentalne dające poczucie bliskości, ciepła i wewnętrznego komfortu – niezmiernie ważne w tak doniosłej chwili.

Decydując się na przygotowania ślubne w domu rodzinnym, warto zadbać o wybór odpowiedniego do tego miejsca. Duży, jasny i przestronny salon, rozświetlany przez promienie słoneczne, to idealne miejsce. Promienista aura nie tylko stworzy wzniosły nastrój, ale będzie również doskonałym tłem dla pamiątkowych fotografii z przygotowań panny  młodej.

 

Plan przygotowań panny młodej

 

Dzień ślubu, to tak naprawdę finał całych przygotowań. Cała praca nad olśniewającym wyglądem zaczyna się, bowiem, na długo wcześniej.

Plan działania powinien sprowadzać się do czterech punktów: make-up, fryzura, ubieranie i celebracja tych chwil, w towarzystwie druhen i fotografa ślubnego. By tak się stało, warto poprosić zaufaną osobę o stanie na straży informacji i ślubnego porządku. Udzielanie odpowiedzi na pytania gości i trzymanie ręki na pulsie w razie jakichkolwiek sytuacji awaryjnych zawsze jest mile widziane i zdecydowanie odciąża parę młodą.

Planując harmonogram przygotowań ślubnych, weź pod uwagę dyspozycyjność wizażystki i fryzjerki, swoją wizję samej siebie i czas, jaki będzie niezbędny na jej realizację. Umów się na próbny makijaż i fryzurę. Dzięki temu unikniesz rozczarowań, rozwiejesz wszelkie wątpliwości podczas konsultacji z ekspertami, a w dniu ślubu wszystko pójdzie jak z płatka. Najrozsądniejszym rozwiązaniem w kwestii kolejności wizyt, będzie zrobienie fryzury, a następnie makijażu.

Mimo użycia niezwykle trwałych kosmetyków, po wielu godzinach, makijaż nie będzie już tak olśniewający. Co więcej, kosmetyki użyte do utrwalania fryzury, mogą pokryć make-up, wpływając na jego efektywność. Dopiero na samym końcu, przychodzi czas na ubieranie panny młodej. Do tego momentu, możesz beztrosko chodzić w pięknym, przedślubnym szlafroku.

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla fotografa? Wszędzie! To doskonały czas na oswajanie się z obiektywem. Niech towarzyszy Ci od samego początku! Bez obaw! Profesjonaliści z pewnością pominą niekorzystne ujęcia twarzy bez makijażu czy detali, dbając jednocześnie o to, by zapisane zostały te chwile, które chcesz zachować w pamięci.

 

Jak poskromić emocje przed ślubem?

Przygotowania panny młodej do ślubu to niewątpliwie emocjonalny moment, bo przecież „zaraz wszystko się zacznie!”. Jak poskromić emocje przed ślubem? Przede wszystkim miej otwarty umysł. Cokolwiek się wydarzy, nie pozostajesz w żadnej sytuacji sama. Druhny od dawna trzymają rękę na pulsie, a Ty musisz jedynie zadbać o dobre nastawienie. Tego dnia pij dużo wody – to ona najlepiej pomaga się zrelaksować i wyciszyć. Otwórz okna i pozwól, by całe mieszkanie i Twoje wyjątkowe wnętrze wypełniło świeże powietrze. Dobry nastrój ukształtują również swobodne rozmowy i toasty z druhnami, szczególnie gdy w tle rozbrzmiewa Twoja ulubiona muzyka.

Przygotowania do ślubu z druhnami

W tym szczególnym dniu towarzyszyć będą Ci druhny – siostry, najlepsze przyjaciółki i oddane kuzynki, od początku zaangażowane w przygotowania Twojego ślubu. To one pomogą Ci w wyborze sukni i wszystkich dodatków. Na nie możesz liczyć, gdy potrzebne będzie coś niebieskiego, pożyczonego, nowego i starego.

Czas przygotowań to chwile dla Was – na wspólną celebrację tego niezwykłego czasu. Dziewczyny pomogą Ci się wyluzować i dobrze bawić przy układaniu fryzury, robieniu makijażu czy podczas zakładania sukni ślubnej. Zadbają o ostatnie detale i przede wszystkim sprawią, że będziesz czuć się wyjątkowo. To wszystko zostanie zapisane na klimatycznych zdjęciach z przygotowań ślubnych panny młodej.

Nie ma lepszego wsparcia w ważnych chwilach niż obecność bliskich nam osób.

Przygotowania Panny Młodej na zdjęciach

Aby przygotowania panny młodej wyglądały efektownie na fotografiach, należy je wcześniej przemyśleć. Przede wszystkim zadbaj o estetykę pokoju. Najważniejsze, aby przestrzeń, w której będziesz się przygotowywać, była uporządkowana i  pozbawiona zbędnych bibelotów. Możesz je po prostu pochować na dzień przed.

W czasie przygotowań ślubnych najlepiej na zdjęciach sprawdzają się jasne i przestronne pomieszczenia, które dobrze odwzorowują styl, który lubisz lub po prostu niosą ze sobą miłe wspomnienia i przeżycia.

Zastanawiasz się, czy fotograf ślubny powinien być na przygotowaniach panny młodej? W tej kwestii nie mamy wątpliwości. Oczywiście, że tak! To bardzo intymny moment, ważne chwile, które są pełne emocji i radosnego oczekiwania.

Na zdjęciach pięknie wyglądają także akcesoria ślubne – buty, obrączki, kwiaty, a także Twój strój – suknia ślubna, czasem dopiero oczekująca na „ten moment”. To najlepszy czas, aby to wszystko uwiecznić, dopełniając tym samym cały reportaż z dnia ślubu.

Co zrobić, aby przygotowania panny młodej pięknie wyglądały na zdjęciach?

Dopilnuj, abyście (zarówno Ty jak i Twoje przyjaciółki) czuły się w tym dniu komfortowo i swobodnie. Możesz przygotować specjalne stylowe szlafroki i kapcie. Pamiętaj o detalach i elementach wystroju, które posłużą Ci podczas sesji fotograficznej. Zwizualizuj ujęcia, które chciałabyś ujrzeć na pamiątkowych zdjęciach i omów je z fotografem. Wyobraź sobie wspólne toasty z druhnami.  W tle gustowny stolik nakryty cieszącymi oko przekąskami i kieliszkami prosecco.

Pamiętaj o celebracji emocji i najpiękniejszych momentach przygotowań panny młodej

Pamiętaj o tym co w tym dniu najważniejsze – najpiękniejszych momentach przygotowań panny młodej i towarzyszącym im emocjach. To czas spotkania z najbliższymi – rodzicami, rodzeństwem i najlepszymi przyjaciółkami… Niech Twoje myśli krążą wokół tego, co jest dla Ciebie ważne w tym wyjątkowym dniu. Znajdź chwilę dla siebie, odczytaj list od przyszłego męża, pobaw się z ukochanym zwierzakiem. Pozwól się porwać tej jedynej, wyjątkowej chwili, która już się nie powtórzy. Celebruj ją i spędź ją tak, jak lubisz – odrzucając wszelkie utarte schematy.

 

Wyprawka panny młodej – kiedy ją przygotować?

W dniu ślubu warto mieć ze sobą m.in. podręczną kosmetyczkę, w której znajdzie  się pomadka z konturówką, bibułki matujące, kredka do oczu, korektor, puder matujący, waciki czy płyn micelarny.

Takie elementy ślubnej wyprawki panny młodej przygotuj nie w dniu wesela, ale na kilka dni przed. Kosmetyczka może spokojnie czkekać na swój czas. To samo zresztą zrób z ewentualną torebką i innymi rzeczami, któreAnna Galert